Tüm ürünlerde ücretsiz KARGO

Halı ölçüsü nasıl alınır?

Halı sayesinde evinizin atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz. Ancak bu değişimin yolu öncelikle doğru ölçüleri belirlemek ve sonrasında doğru renk ve desen seçimi yapmaktan geçiyor.

Ölçünüzü belirlerken, öncelikle halının oda içerisine nasıl yerleştirileceğine karar vermelisiniz. Odanın büyüklüğü ve eşya seçimine uygun olarak belirlenmiş bir halı, odanızın daha şık ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Kullanım alanı ve amacına göre parçalı mı yoksa bütün halı mı kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Bir diğer önemli konu da halınızın mobilyalarınıza ve kapıya göre nasıl konumlanmasını istediğinizdir. Odanızın ihtiyaçlarına uygun halı ölçülerini tespit etmek için odanızın alan ölçümünü hata payını göz önünde bulundurarak en az iki kere yapın. Bu işlemin ardından istediğiniz halı ölçülerinde yere gazete serin. Böylelikle halının ne kadar alan kaplayacağı gözünüzde canlanmış olacaktır.

Gazete serdiğiniz alanın eni ve boyunun çarpımından çıkan sonuç da, kaç metrekare halıya ihtiyacınız olduğunu ortaya koyacaktır. Örneğin, 1.60 x 2.30 = 3.68 m2