Tüm ürünlerde ücretsiz KARGO

Kilim

Filtreleme
Geri
Filtre

Kilim - 25 Ürün bulundu.


1

Dekoratif Halı ve Kilimler


Dekoratif Halı ve Kilimler

Dekoratif halı modelleri, evin havasını değiştiren en önemli tamamlayıcı parçalardır. Kusursuz bir ev güzelliği için mutlaka evin genişliğine, mobilyalara, odanın tarzına uygun seçimler yapmak gerekir. Ayrıca kaliteli seçimler yapmanız halınızı uzun yıllar boyunca tıpkı ilk günkü gibi yepyeni kullanabilmenizi mümkün kılar.


 

Kaliteli Halı Nasıl Anlaşılır?


Dekoratif halı seçiminde kaliteli seçimler yapmanız evinizin havasını değiştirir, hijyen ve sağlık bakımından sizi mutlu eder. Halının kalitesi; kullanılan ipliğin cinsi, dokuma sıklığı, hav yüksekliği gibi birtakım unsurlarda saklıdır. Polyester halılar, ekonomik ve model çeşitlilikleri nedeniyle seçilirler. Ancak rutubete karşı dayanıklı olan bu halıların daha çabuk eskime ve sertleşme gibi yönleri de unutulmamalıdır. Akrilik halılar, yüne benzer yapıları sayesinde yumuşaktır, daha kolay temizlenir ve yıllarca yumuşaklığını korur. En kaliteli dekoratif halı kilim modelleri ise yün iplikten üretilen halılardır. Dünyanın en nitelikli halı çeşitleri arasında yer alan bu modeller; dayanıklı, sağlıklı, esnek ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Çocuklu ailelerin anti bakteriyel ve antialerjik halı tercih etmeli özellikle daha da önemlidir. Halılardaki dokuma sıklıklarının fazla olması, dayanıklılık olarak ne kadar sık ise o kadar iyidir. Hav yüksekliği üründe ne kadar fazla ise o kadar yumuşak bir dokunuş sağlar ve halı üzerinde daha rahat hareket edebiliriz.


 

Halı Bakımı Nasıl Yapılmalı?


Halılarınıza yapabileceğiniz rutin işlemleri maddeler halinde inceleyelim.

  • · Halılar temizlenirken fazla su ve şampuan kullanımından kaçınılmalıdır.
  • · Halı üzerine dökülen leke yapıcı bir madde anında ve doğru müdahale yapılması halinde giderilebilir.
  • · Temizleme işleminin yapıldığı bölgede bulunan hav iplikleri, dik duracak şekilde taranmalıdır.
  • · Halı elektrik süpürgesi ile belli aralıklarla temizlenmelidir.
  • · Halı yıkama işlemini firma ile yada sıvı sabun, arap sabunu gibi kimyasallarla yapabilirsiniz.

Odalara Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Mekanın ruhuna ve zeminine göre halı seçimi yapıldığında evinize şıklık katmamanız için hiçbir sebep kalmıyor. Kullandığınız eşyalarınızın rengine uygun halı, kilim seçimi yapıldığında mekanınızda doğru uyum yakalanmış olur. Mutfaklar lekelenmeye en müsait alanlar oldukları için kolay yıkanabilir bir ürün tercih etmek mantıklı olacaktır. Mutfak için daha çok dekoratif kilim tipindeki modelleri tercih edebilirsiniz. Mutfaklarınızda kilim tercih ederseniz makinenizde kolayca yıkamanız rahat olacaktır. Salonunuz içinse mekânınızdaki eşyalara ve dekorasyon stiline göre tercih yapmalısınız. Ayrıca salonlarda kullanımı yaygın olan büyük yuvarlak halı yada oval halı gibi tercihler de yapabilirsiniz.


 

Halı Dekorasyonu Yaparken Dikkat Etmemiz Gerekenler?


Metrekaresi büyük odalarımızda birden fazla halı kullanımı olabiliyor bu durumlarda halıların boyutları farklı olmalıdır.. Aynı boyutta iki yada daha fazla halı kullanımı mekanınızı olduğundan daha küçük gösterir. Sıcak ve samimi bir ortam yaratmak için sarı, mavi, kırmızı, turuncu gibi renkli halılara daha fazla önem verebilirsiniz. Mekanın ferah görünmesini isterseniz halıyı odanızı tam kaplamayacak yerleştirebilirsiniz.


 

Yeni Sezon Dekoratif Halı Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?


Günümüzde ev dekorasyonunda zeminin görünmesi biraz daha ön plana çıkmaya başladı bu yüzden mekana göre küçük halılar tercih edilmekte. Örnek olarak: Koyu tonlar, patchwork ve rüstik desenler yeni sezon halılarda fazlaca görülmektedir. Dekoratif halı, kilim fiyatları ürünün ebatına, ip kalitesine, , ilmek sıklığı gibi özelliklere bağlı olarak değişmektedir.

Devamını Göster