Tüm ürünlerde ücretsiz KARGO

Yatak Odası Halısı

Filtreleme
Geri
Filtre

Yatak Odası Halısı - 1 Ürün bulundu.Yatak Odası Halısı


Yatak Odası Halısı


 

Yatak odası halısının seçimi odanızın dekorasyonuna göre yapılmalıdır. Evinizin en özel köşesinde yapacağınız düzenlemeler hem sizi rahat ettirmeli hemde zevkinize uyum sağlamalıdır. Şık ve zarif bir tasarım olan bu odadaki halılar gün içerisindeki yorgunluğunuzu indirebilecek kadar yumuşak olmalıdır. Doğru halıyı seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Dekora uygunluğu,
  • Temizliğinin kolaylığı,
  • Kalitesi,
  • Çıplak ayaklarda yarattığı histir.


 

Yatak Odasında Halı Kullanımının Faydaları


 

Yatak odalarında kullanılan halıların bir diğer özelliği istenmeyen sesleri bastırması ve huzurlu bir ortam oluşturmasıdır. Halı ve mobilyanın olmadığı bir odada sesler oldukça yankılı bir şekilde duyulur. Sakin ve derin bir uyku için yatak odası halısının sadece dekorasyon amaçlı değil uyku sağlığınız için de etkili olduğunu düşünebilirsiniz. Gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra bastığımız yatak odası halılarının insan vücudu üzerinde yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Yumuşacık dokuya sahip bir halı size uyku sonrasında yada öncesinde rahatlık verir. Soğuk kış sabahlarında yatağınızdan ayrıldığınız anda buz gibi bir zemine basmak istemezsiniz değil mi ?


 

Yatak Odası Halı Modelleri


 

Araştırmalar neticesinde evin diğer alanlarında uygun fiyatlı ürünler tercih edilirken yatak odası ürünlerinde lüks tercihler yapılmaktadır. Düz renklerde tercih edilen sade halılar dikkat çekmek isteyeceğiniz diğer aksesuarların öne çıkarılmasını sağlar. . Yatak odası halıları, kullanılan malzemelerin yanı sıra boyut ve şekillerine göre sınıflandırılır. Yatak odalarının bazılarında duvardan duvara halılar kullanılırken çoğunda 3 parça halinde yatak odası halı takımları kullanılır. Yatak odası halı takımları odanızın dekoruna uygun olacak şekilde zıt ebatlarda da seçilebilir.

Sade modeller odanızı hem rahat hem kullanışlı bir hale getirebilir.

 
Yatak Odasında Kullanılan Halı Ölçüleri

Yatak odanız sizin özel kullanımına ait bir alandır. Perde ve yatak örtünüzde kısa tercihler yapabilir, yatak odası halılarınız için uzun bir model seçebilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun şekilde halınızın boyutlarını belirleyebilirsiniz. Odanızın dekorasyonuna uygun bir halı, genel itibariyle oldukça ferah ve büyük bir oda sağlar.

Yatağınızı odanızın tam ortasına koyabilir, kapıya doğru uzanan bölüm için yolluklar arasından seçim yapabilirsiniz. Tercihinizi isteğe bağlı olarak dikdörtgen yada yuvarlak kesimlerde tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen kesilmiş ve yatağınızın eni ile aynı boyutlara sahip olan bir halı ile modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.Yatak Odası Halısı Seçimi Nasıl Yapılır?


 

Yatak odası seçimi yaparken renk ve desenin yanı sıra konforlu olmasına da dikkat etmek gerekir. Geniş ve kolay ısınmayan evlerde zemine bir halı sermek evin ısınmasına da yardımcı olacaktır. Yatağınızın ucuna ya da yanlara sereceğiniz parçalı halıları tercih edip odanızı ferah gösterebilirsiniz. Oval yatak odası halılarını seçebileceğiniz gibi odanızda kullanılan şekillere uygun tercihler de yapabilirsiniz. Dikdörtgen bir odada kullanılan yuvarlak bir halı modeli uyumsuz bir görüntüye neden olacaktır. Yatak odasında dikkati ne çekmeli, halı mı yatak örtüsü mü öncelikle buna karar vermelisiniz. Dikkat çekmesini istediğiniz ürünü odadan farklı bir renkte seçebilirsiniz. Sonra diğer parçaları daha nötr tonlarda seçerseniz odada bir uyum yakalayabilirsiniz.


 

Yatak Odası Halısı Temizliği Nasıl Sağlanır?

Halılardaki kullanılan malzeme halının temizliğindeki en önemli noktadır. Bu yüzden halının yapısını iyi bilmeli, her halı türü için ayrı temizleyici almalısınız. Makine üretimi halılarda olası bir leke oluşumu durumu için önce halınızı süpürmelisiniz. Daha sonrasında da uygun temizlik malzemesi ile lekenin yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Oluşabilecek lekeye hızlıca yapılan müdahale lekenin çıkması için çok önemlidir. Halınızda meydana gelen lekelerde sirke ve karbonat gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Su ve karbonat karışımıyla halının silinmesi neticesinde ürün parlaklık kazanabilir. Sirkeyle yapacağınız temizlik işlemlerinde suyun içerisine çok fazla sirke konulmamalıdır.

Halispecial Ürünleri ve Yatak Odası Halı Fiyatları

En özel odamız olan yatak odalarının en tamamlayıcı unsuru halılarımızdır. Yatak odası halılarının fiyatları model, boyut ve yapılarına göre değişiklik gösterir. El halısı modelleri insan gücüne ve emeğine bağlı olduğu için diğer halılardan fiyat olarak ayrılır. Bu nedenden dolayı yatak odası halısı fiyatlarının belirlenmesinde üretim yöntemi, kullanılan ham madde büyük önem taşır. Yatak odası halısı en ucuz çeşitleriyle halispecial'de yer alıyor. Birbirinden farklı halılar içersinden en uygun halı modeline sitemizden ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster