Tüm ürünlerde ücretsiz KARGO

Tozsuz İnce Halı

Filtreleme
Geri
Filtre

Tozsuz İnce Halı - 2 Ürün bulundu.Astım Hastaları İçin Halı Önerileri

Astım Hastaları İçin Halı Önerileri


Astım hastası bulunan evlerde genelde halıların kaldırılıp parke, ya da PVC yer kaplamalarının yeterli olduğu düşünülür. Ancak astım taşıyan bakterilerin, halıların olmadığu evlerde daha kolay dolaşımda olduğu bilinmektedir. Özellikle antialerjik halılar bu bakterileri kendi içinde tutarak havaya karışmasının önüne geçer.

Alerjisi olanlar evde halı kullanmamak yerine antialerjik halı modellerini tercih etmelidir.Antibakteriyel Halı Modelleri


Antibakteriyel halılar mikroorganizma oluşumunu engelleyen kimyasalların, halı üstüne sıkılmasıyla elde edilir. Bu uygulama ile alerji yapıcı bakteriler halınızdan uzak tutulur. Uzak tutulan bakteriler evi havalandırdığınızda evden uzaklaşacaktır.

Antialerjik Halı Modelleri


Ev tozunu antibakteriyel halılar ile evinizden uzak tutabilirsiniz. Halı tüylerinin içindeki mikroorganizmalar halıdan fırlayarak bronşlarınızı tıkayabilir. Fakat antialerjik halılar ev tozlarının halınızın içinde kalmasını engeller.


 

Astım Olmamak İçin Yapılması Gerekenler


Soğuk mevsimlerde genellikle astım tetiklenir. Bu yüzden evdeki halıları kaldırdığınızda ayaklarınızın üşümesi ve üşütmek doğaldır. Soğuğu engellemek astımın tetiklenmemesi için halı kullanılmalıdır.

2014 verilerine göre Dünyada 400 milyonun üzerinde astım hastası bulunuyordu. Bu sayının 2018 yılında 500 milyonu geçtiği düşünülüyor. Astım olmamak için birkaç fedakarlık yapmalısınız. Fedakarlıkların en başında ev tozuna evinizde barınma imkanı vermemelisiniz. Antialerjik halı modelleri size gerekli koşulları sağlar.


Evinizi sık sık havalandırmalı, evden çıkarken camları açmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Su haznesi bulunan elektrik süpürgelerini tercih edin. Böylelikle her bir toz tanesinden uzak durabilirsiniz. Bunların dışında sık sık doktora görünmeli ve ilaçlarınızı bırakmamalısınız. Astımın geri dönmesine fırsat vermemelisiniz. .

Devamını Göster