Tüm ürünlerde ücretsiz KARGO

Mutfak Halısı Nasıl Olmalıdır?

Evimizin muhtemelen en çok kullanılan yerlerinden biri mutfak. Yemek hazırlıkları, bazen yemek yeme merasimleri yüzünden oldukça da çabuk kirleniyor. Bu yüzden mutfakta kullanacağımız halı diğer odalarda kullanılan halılardan daha farklı olmalı. Daha rahat bir kullanım ve daha temiz bir mutfak için halı seçerken bu önerileri göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Kolay temizlenebilmeli

Diğer halılar belki sadece tozlanır ancak mutfak halıları evin en aktif yerinde yani yemek yapılan yerinde durduğu için kolay süpürülebilmesi, gerektiğinde halı yıkamaya gerek kalmadan çamaşır makinesine atılabilmesi bir mutfak halısının ilk kriteri olmalı.

Yüzeyde sabit durmalı

En çok koşuşturduğunuz yerin bir kayak pisti gibi olmasını istemezsiniz, öyle değil mi? Bu yüzden aldığınız mutfak halısının zemine yapışması çok önemli. Eğer halihazırda bulunan halınız kaydırıyorsa altına kaydırmaz tabanlardan alabilir ya da halılarınızın altına sıcak silikon sıkarak yere sabitleyebilirsiniz.

Zeminin rengi de önemli

Mutfak halısı seçerken bir renk patlatmak istemiyorsanız zemin rengini esas alabilirsiniz. Zemin renginden birkaç ton açık ya da koyu halı sermek de dekoratif anlamda mutfağınıza çok şey katacaktır.

Desenlerden kaçmayın

Desenli halılar özellikle mutfaklarda oldukça davetkar ve sıcak bir ortam yaratıyorlar. Üstelik genel düz renge sahip olan mutfak dolaplarına hareket katmanın en mantıklı yolu şüphesiz desenli ve bol renkli bir halı kullanmaktan geçiyor. Üstelik desenli halılar düz renk halılara göre kiri, lekeyi çok daha az belli ediyor.